Sábadu, 07 Dezembru 2019 | Login
Marvi ho nia konstentan sira Marvi ho nia konstentan sira

D'Academy Asia 3 Hahú: Bele Repete Susesu Marvi? Featured

DILI: Repete susesu ne’ebé Maria Vitoria hetan ka susesu liu?, Ida ne’e sai pergunta ba povu Timor tomak bainhira ‘delega’ ninia oan na’in neen (6) hodi tuir kompetisaun Dangdut Academy Asia 3 iha Indonezia.

Maske todan tanba tenke kompete ho “na’in ba dangdut”, Indonezia, no nasaun sira seluk ne’ebé iha liu preparasaun ne’ebé di’ak, maibé iha esperansa katak Timor-Leste bele mós hatudu netik buat ruma, pelumenus besik ho prestasaun ne’ebé Maria Vitoria atinze iha D’Academy Asia 2.

Ba kompetisaun iha tinan ne’e, Timor-Leste ‘haruka’ nia ema na’in neen, kompostu husi: Marina Neno, Atanazio Sarmento, Rafael Tilman, Alda de Almeida, Joaquim Soares, no Benetrio B.

Iha Segunda (23/10) kalan, hahú abertura ba kompetisaun D'Academy Asia 3. Iha abertura ne’e, partisipante sira husi nasaun neen, Indonezia, Timor-Leste, Malazia, Bruney Darrussalam, Singapura no Tailandia, hatudu idaidak ninia performansia.

Hafoin ida ne’e, hahú prosesu fahe grupuu. Kada nasaun aprezenta ninia ema hodi tama iha grupuu.

Iha 24 Outubru 2017 kalan, televizaun Indonsia sei transmite kompetisaun husi Grupuu 1 DA Asia 3 ne’ebé kompostu husi Reza Bandung DA2 (Indonezia), Farez Adnan (Malazia), Kahar Hasyim (Bruney Darussalam), Eriy Ryzale (Singapura), Ayu Asean (Tailandia) no Timor-Leste reprezenta husi Marina Neno.

Tuir mai grupuu neen ne’ebé fahe ona no hahú atu hala’o kompetisaun iha DA Asia:

Grupu 1 

  1. Kahar Hasyim (Brunei Darussalam)
  2. Farez adnan (Malazia)
  3. Eriy Ryzale (Singapura)
  4. Ayu Asean (Tailandia)
  5. Marina Neno (Timor Leste)
  6. Reza DA2 (Indonezia)

Grupu 2

  1. Rahila Rashun (Singapura)
  2. Hammad (Tailandia)
  3. Fathrullah Yaakub (Brunei Darussalam)
  4. Atanazio Sarmento (Timor Leste)
  5. AuLia DA4 (Indonezia) 
  6. One Forteen (Malazia)

Grupu 3

  1. Rafael Tilman (Timor Leste)
  2. Dayat Junaini (Brunei Darussalam)
  3. Tia AFI (Indonezia) 
  4. Ajul Anwar (Singapura)
  5. Waniey Nini (Malazia)
  6. Norman (Tailandia)

Grupu 4

  1. Baby Shima (Malazia)
  2.  Nor Haqeem (Singapura)
  3. Alda De Almeida (Timor Leste)
  4. Gabriel DAC2 (Indonezia)
  5. Hasan Keyboard (Tailandia)
  6. Nazmi Hisyam (Brunei Darussalam)

Grupu 5

  1. Fildan DA4 (Indonezia)
  2. Nada Fitri (Singapura)
  3. Darling (Malazia)
  4. Nora Jahmae (Tailandia)
  5. Faiz Ismail (Brunei Darussalam)
  6. Joaquim Soares (Timor Leste)

Grupu 6

  1. Putri DA4 (Indonezia)
  2. Sunny Jackson (Singapura)
  3. Azizul HAqim (Malazia)
  4. Yuhang Abdulloh (Tailandia)
  5. Banun Omar (Brunei Darussalam)
  6. Benetrio B (Timor Leste)

    fonte: liputan6.com

Read 652 times
Rate this item
(0 votes)
MidAd1